Kategorie

Co to jest Google CSS

Dzięki podłączeniu swojej strony do CSS obniżysz koszty kampanii Google Ads do 20%. <br />Zgodzisz się, że możliwość zaoszczędzenia nawet do kilku tysięcy złotych w skali kwartału brzmi obiecująco?
Zapoznaj się z naszą ofertą, aby dowiedzieć się więcej.

 1. Geneza Google CSS (Comparison Shopping Services)

  Od dwudziestu lat Google jest nieodłącznym elementem internetowego krajobrazu. Wszystko zaczęło się od wyszukiwarki. Później sukcesywnie pojawiały się kolejne funkcjonalności. Rozwiązania wprowadzone przez amerykańską firmę stały się niemal niezbędne podczas codziennego korzystania z sieci. Sumą wszystkich osiągnięć jest stabilna pozycja w gronie najbardziej wpływowych przedsiębiorstw na świecie.

  Pasmo sukcesów zostało przerwane przez Komisję Europejską, która oskarżyła Google o dążenie do monopolu w cyfrowej przestrzeni reklamowej. W konsekwencji amerykańska firma musiała zapłacić 2,4 miliarda euro kary, a także zmodyfikować struktury swojego systemu. Tym samym powstało powszechnie dostępne CSS, czyli Comparison Shopping Services.

 2. Co to jest Google CSS? (Comparison Shopping Services)

  CSS to nic innego jak usługa porównywania cen. Takie miano można przypisać każdej witrynie, która gromadzi produkty rozmaitych marek. W porównywarce nie następuje jednak sprzedaż. Pełni ona jedynie funkcję pośrednika kierującego ruch do oferty producenta. W przeszłości Google miało wyłączność na tę usługę. Decyzja Komisji Europejskiej sprawiła, że inne podmioty mogą czerpać korzyści z możliwości oferowanych przez Zakupy Google.

 3. Jak działa Google CSS? (Comparison Shopping Services)

  Na początek klient jest zobowiązany do przesłania listy produktów, które posiada w swoim sklepie internetowym. W tym celu wykorzystuje panel umieszczony na stronie internetowej Verseocss.com. Wybrane artykuły wyświetlają się w Zakupach Google na ogólnych stronach wyników wyszukiwania. System Verseo CSS odpowiada za wyświetlanie produktów w imieniu poszczególnych sprzedawców. Ponadto posiada możliwość zarządzania stawkami. Warto zaznaczyć, że nasz CSS w niczym nie ustępuje usługom świadczonym przez Google. Sprzedawca może korzystać jednocześnie z kilku porównywarek (Verseo, Zakupów Google bądź systemu innego usługodawcy) bądź powierzyć listę produktów jednej firmie.

  W ramach usługi porównywania cen na koncie Google Merchant Center otwierane jest oddzielne konto dla każdego sprzedawcy, który jest reprezentowany w Zakupach Google przez Verseo. Takie rozwiązanie otwiera możliwość przesłania produktów, a następnie utworzenia kampanii produktowej.

  Verseo bierze udział w programie partnerskim Comparison Shopping Partner, który został zainicjowany przez Google. Inicjatywa umożliwia zachowanie konkurencyjnego środowiska reklamowego, a ponadto gwarantuje korzyści zarówno usługodawcom, jak i sprzedawom.

 4. Jakie korzyści zapewnia Google CSS? (Comparison Shopping Services)

  • Proces konfiguracji został znacznie uproszczony. Dzięki temu możemy bardzo sprawnie przygotować usługę do działania.
  • Współpraca z Verseo zapewnia tobie udział w aukcji przy pominięciu marży narzucanej przez Google. Takie rozwiązanie umożliwia zaoszczędzenie nawet do 20% nakładów finansowych na kampanię.
  • Usługa jest dostępna na wszystkich rynkach znajdujących się w obrębie Unii Europejskiej. W efekcie możesz prowadzić skuteczne działania na arenie międzynarodowej.
  • Wszystkie elementy ekosystemu Google funkcjonują we wzajemnej harmonii. Usługa porównywania cen zostanie ściśle zintegrowana z Google Ads oraz Google Merchant Center.
  • W trakcie współpracy jesteśmy do twojej dyspozycji. Wyznaczymy certyfikowanego specjalistę do stałej opieki nad przebiegiem kampanii.
  • Otrzymujesz możliwość segregowania wszystkich produktów według rozmaitych atrybutów. Takie podejście znacząco ułatwia proces optymalizacji kampanii.*
  • Możesz liczyć na cykliczne odświeżenie ekspozycji produktów. W ten sposób pobudzisz zainteresowanie potencjalnych klientów i unikniesz stagnacji.*
  *Wariant wymaga dodatkowej opłaty.
 5. Verseo jako opiekun Google CSS (Comparison Shopping Services)

  Verseo jest jednym z kluczowych partnerów Google w Europie. Właśnie uzupełniliśmy ofertę o system Google CSS, przeznaczony dla sklepów internetowych. Dzięki tej usłudze obniżysz koszty pozyskania ruchu nawet do 20%. Za podłączenie sklepu do naszej porównywarki nie zapłacisz ani grosza. W razie potrzeby możesz uzyskać nasze eksperckie wsparcie, aby mieć pewność, że kampania działa jak w szwajcarskim zegarku. Nasz zespół składa się z najlepszych specjalistów w Polsce. Świadectwem ich umiejętności są dziesiątki certyfikatów Google. Współpraca z Verseo to gwarancja skuteczności.

 6. Jak przebiega wdrożenie google CSS? (Comparison Shopping Services)

  Proces implementacji usługi przeprowadzamy w czterech prostych krokach. Plan działania prezentuje się następująco:

  • Łączymy twoje konto Merchant Center z Verseo CSS.
  • Pobieramy twoje produkty z pliku produktowego. Następnie publikujemy cały asortyment w Porównywarce Verseo CSS.
  • Testujemy sprawność usługi.
  • Przeprowadzamy integrację pozostałych kampanii. Dzięki temu twoje reklamy będą ukazywać się w wyszukiwarce Google z dopiskiem "przez Verseo CSS".

Dodaj swój sklep do Google CSS za darmo - sprawdź cennik